SERWIS POGODOWY

6-dniowa prognoza pogody dla województwa mazowieckiego na okres:
17 – 22.03.2023r.

17.03.2023
W nocy zachmurzenie na ogół małe, jedynie początkowo, głównie na północy i wschodzie regionu zachmurzenie umiarkowane i wtedy możliwe słabe zanikające opady śniegu. Na wschodzie i północy miejscami możliwe mgły ograniczające widzialność do 400 metrów. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później z kierunków południowych.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy okresami wzrastające do dużego. Początkowo na północy i wschodzie silne zamglenia. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C, lokalnie na północy 6°C. Wiatr początkowo słaby, stopniowo od zachodu wzmagający się do umiarkowanego, okresami porywisty, południowy i południowo-wschodni.
18.03.2023
W nocy zachmurzenie małe, na zachodzie i północy umiarkowane. Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni.
W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy okresami duże. Temperatura maksymalna od 8°C na wschodzie do 12°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami na północy dość silny, porywisty, pod wieczór słabnący, południowo-wschodni.
19.03.2023
Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 1°C do 4°C. Temperatura maksymalna od 11°C do 13°C. Wiatr przeważnie słaby, okresami umiarkowany, z kierunków południowych.
20.03.2023
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.
21.03.2023
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C na północy do 7°C na południu regionu. Temperatura maksymalna od 10°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.
22.03.2023
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 6°C do 8°C. Temperatura maksymalna od 13°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza hydrologiczna dla woj. mazowieckiego na okres: 17-23.03.2023

W okresie prognostycznym stan wody w rzekach woj. mazowieckiego układał się będzie w strefie wody średniej i wysokiej, lokalnie w niskiej.
Na Wiśle przewiduje się: do ujścia Narwi opadanie stanu wody, poniżej ujścia Narwi początkowo wahania, a następnie spadki stanu wody – w strefie wody średniej, lokalnie w wysokiej.
Na dopływach Wisły w rejonie woj. mazowieckiego przewiduje się głównie
stabilizację i opadanie stanu wody oraz lokalne wahania związane początkowo ze spływem wód opadowo-roztopowych oraz miejscami z pracą urządzeń hydrotechnicznych – w strefie wody wysokiej i średniej, lokalnie w niskiej.

Opracowanie: dyżurny hydrolog dyżurny hydrolog Magdalena Miętek

Dyżurny WCZK MUW
Sławomir Zabielski